STRONA GŁÓWNA
PRZETARGI
LINKI
KONTAKT
Strona główna Przetargi Linki Kontakt
 
 
w Przeworsku 
 

 
Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy

Grupa młodzieży z naszego gimnazjum  zainteresowana geografią w dniu 6 listopada 2009r uczestniczyła w I Podkarpackim Kalejdoskopie Podróżniczym, odbywającym się w WDK w Rzeszowie. Celem kalejdoskopu było spotkanie z osobami, które w sposób ciekawy  i przystępny w odbiorze zechciały podzielić się swoimi pasjami, dokonaniami i osiągnięciami.

  Na początku spotkania, organizator Bartosz Piziak opowiedział jak tanio i bezpiecznie podróżować po świecie. Kolejno wystąpili podróżnicy: Tomasz Walkiewicz, który opowiedział o podróży na najwyższy szczyt Grenlandii -  Gunnbjorns Fjeld oraz na drugi co do wysokości szczyt Indii-  Nanda Devi East. Wyprawa została zorganizowana            z okazji 70-lecia polskiego himalaizmu. Kierownikiem wyprawy jest Jan Lenczowski, wnuk Jakuba Bujaka, pierwszego zdobywcy Nanda Devi East. Żadnemu Polakowi nie udało się dotąd powtórzyć wyczynu pierwszych zdobywców, wyprawa niestety zakończyła się niepowodzeniem. .

O  Gabonie, położonym w sercu Afryki  w ciekawy sposób opowiadał Andrzej Muszyński, który uczestniczył w wyprawie „Minkebe Expedtition Gabon”. Uczestnicy wyprawy w ciągu 21 dni przeszli 200 km lasów gabońskich.  Najbardziej jednak zainspirował i zainteresował nas piękny pokaz Pani Doroty Łajło "Na ścieżkach Afryki" - piękne fotografie, piękna muzyka, piękne wiersze wytworzyły niesamowity klimat. Dla osób które nie miały okazji uczestniczyć w festiwalu polecamy odwiedzić stronę internetową Pani Doroty, która mimo, że jest nauczycielką znajduje czas na dalekie podróże, wiersze i pasję fotografowania. W spotkaniu miał też wziąć udział Janek Mela, jednak z przyczyn niezależnych od organizatorów nie dotarł na czas.

W ciągu tego kilkugodzinnego spotkania udało nam się poznać i dotknąć miejsc z różnych względów niedostępnych i nieosiągalnych.

 

 
 
 
Realizacja: lury 2010